Co w prasie piszczy

Już tylko jedna kolejka została do rozegrania zespołom grupy północnej PKO. Nie poprawi swojego dorobku punktowego lider ze Śmiłowa, który już pojedynkiem ze Spartą zakończył rundę jesienną. Mało prawdopodobne jest, że na pierwszym miejscu przezimuje do rundy jesiennej, gdyż podopieczni Damiana Sudoła zmierzą się u siebie z Orłem Osiek i powinni zainkasować trzy punkty, ale dopóki piłka w grze… Spłaszczona tabela powoduje, że oprócz Zjednoczonych, wszystkie zespoły nadal pozostają w grze o utrzymanie, a i „Kaczki” nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.
Sokół Szamocin – Iskra Krajenka (piątek, godz. 11.00) – Sokół po dwóch kolejnych spotkaniach derbowych podejmie zawodzących ostatnio zawodników z Krajenki. Podopieczni Waldemara Klóski by realnie myśleć o utrzymaniu się w „okręgówce” koniecznie muszą zdobyć komplet punktów. Rywal wydaje się wprost wymarzony – Iskra na zwycięstwo czeka od meczu 5 kolejki, gdy wygrali w Kaczorach. A wydawało się, że beniaminek będzie jedną z rewelacji tegorocznych rozgrywek.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Iskra w A-klasie)
Sędziowie: H. Nowak, Pieniążkowski, T. Brzozowski
Sparta Złotów – Orzeł Osiek (piątek, godz. 13.00) – W poprzednim sezonie zespoły występujące w roli gospodarza wygrywały po 2:1 i taki rezultat w pełni zadowoliłby działaczy ze Złotowa, gdyż oznaczałby zakończenie jesieni w fotelu lidera. Ale wiele wskazuje, że zwycięstwo złotowian może być bardziej okazałe, gdyż Orzeł w dwóch ostatnich meczach stracił aż jedenaście bramek. Ale w takich meczach determinacja drużyn teoretycznie słabszych potrafi zdziałać cuda. Czy podobnie będzie w piątek?
W poprzednim sezonie: Sparta – Orzeł 2:1, Orzeł – Sparta 2:1
Sędziowie: Grzechnik, Szuta, Kolatorska
Polonia Jastrowie – Noteć Dziembowo (piątek, godz. 13.00) – podopieczni Piotra Gałeckiego są na fali. Trzy kolejne mecze – trzy zwycięstwa. Bilans bramkowy – 10:2. Liczby mówią wiele, ale to jak wróżenie z fusów. Zespół z Dziembowa wielokrotnie w starciach z wyżej notowanymi rywalami pokazywał ogromny charakter, o czym niedawno przekonał się team ze Śmiłowa. Sytuacja w tabeli sprawia, że goście koniecznie muszą wywieźć z Jastrowie jakąkolwiek zdobycz punktową, gdyż różnica punktowa może jeszcze się powiększyć, a wtedy na wiosnę czeka ich naprawdę trudne zadanie.
W poprzednim sezonie: Polonia – Noteć 1:1, Noteć – Polonia 1:1
Sędziowie: Stefanów, Ciepłuch, Wnuk
Łobzonka Wyrzysk – Zjednoczeni Kaczory (piątek, godz. 13.00) – Nie udał się wyjazd do Ujścia podopiecznym Zbigniewa Krzoski, którzy ulegli Unii 2:4. Jednak w starciu z tegorocznym outsiderem są zdecydowanym faworytem i zrobią wszystko, żeby w dobrych nastrojach udać się na zimową przerwę w rozgrywkach. „Kaczki” chyba pogodziły się ze swoim losem, chociaż, do przerwy prowadzili jeszcze z Polonią Jastrowie 1:0 …
W poprzednim sezonie: Łobzonka – Zjednoczeni 2:1, Zjednoczeni – Łobzonka 0:0
Sędziowie: K. Marczyk, Kobus, Grajek
Włókniarz Okonek – Unia Ujście (piątek, godz. 13.00) – konfrontacja drużyn z „górnej połówki” tabeli. Włókniarz przełamał niemoc i z Krajenki wywiózł pewne zwycięstwo. Unia dopiero w końcówce zapewniła sobie triumf w meczu z Łobzonką. Jak wskazują wyniki z ubiegłego sezonu, nie jest atutem występowanie w roli gospodarza. Czy teraz będzie inaczej i miejscowi odczarują swój stadion?
W poprzednim sezonie: Włókniarz – Unia 0:3, Unia – Włókniarz 0:1
Sędziowie: Wieczorek, Sotek, Machowski
Leśnik Margonin – Polonia Chodzież (piątek, godz. 13.00) – Derby Ziemi Chodzieskiej. Gospodarze za późno wzięli się za odrabianie strat w Osieku. Do 85 minuty przegrywali już 1:5, ale końcówka była zabójcza w ich wykonaniu i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Orła 5:4. A remis była naprawdę blisko. Chodzieżanie są pewni utrzymania trzeciej pozycji na koniec rundy jesiennej, ale w ostatnim meczu z Sokołem zremisowali 1:1, co nie do końca zadowoliło kibiców i działaczy Polonii.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Polonia w gr. południowej)
Sędziowie: Karpiński, Topola, Illmer

Źródło: mariogool.pl