Co w prasie piszczy

Szósta seria spotkań gr. północnej PKO to przede wszystkim derby w Osieku. O sprawienie niespodzianki chce postarać się chodzieska Polonia, która podejmie lidera ze Śmiłowa. Ale w pozostałych pojedynkach również nie powinno zabraknąć emocji, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny, by dopingować swoich zawodników.

Orzeł Osiek – Łobzonka Wyrzysk (sobota, godz. 16) – lokalne derby, które od wielu lat elektryzują kibiców nie tylko wymienionych klubów. Miejscowi sprawili tydzień temu ogromną niespodziankę wygrywając w Ujściu, dzięki czemu zainkasowali pierwszy komplet punktów. Łobzonka w samej końcówce uratowała cenny punkt w Jastrowiu (kwadrans przed zakończeniem przegrywała 0:2). Ten kto zdobędzie trzy punkty może dość znacznie wywindować się w tabeli. Smaczku tej rywalizacji dodają wyniki meczów z poprzedniego sezonu (dwukrotnie 3:0 dla Łobzonki, w tym jedno przy „zielonym stoliku”).
W poprzednim sezonie: Orzeł – Łobzonka 0:3 (walkower), Łobzonka – Orzeł 3:0
Sędziowie: Kwaśniewski, Wieczorek, Bukowy

Leśnik Margonin – Sparta Złotów (sobota, godz. 16.00) – Przed teamem Macieja Nowaka kolejny rywal z „wyższej” półki. W poprzedniej kolejce mimo dzielnej postawy dość wysoko ulegli liderowi w Śmiłowie, jednak aż cztery bramki stracili w ostatnim kwadransie. Sparta dość pewnie pokonała Sokół i nadal nie zaznała goryczy porażki. Czy ich passę przerwie Leśnik? Dowiemy się w sobotnie popołudnie.
W poprzednim sezonie: Leśnik – Sparta 3:2, Sparta – Leśnik 2:1
Sędziowie: Mrozik, Kledzik, Szuta

Polonia Chodzież – Orkan Śmiłowo (sobota, godz. 16.00) – W Chodzieży zapowiadają się nie lada emocje. Miejscowi ostatnio lepiej prezentują się na obcych boiskach, u siebie dwukrotnie przegrywając. Jednak na pojedynek z liderem zmobilizują się jeszcze bardziej licząc na sukces w postaci trzech punktów. „Dream Team” Piotra Sochackiego w ostatnim kwadransie przypieczętował zwycięstwo z Leśnikiem, a hattrickami popisali się Mateusz Tatera i wracający po kontuzji Mateusz Kostecki. Czy chodzieżanie są w stanie powstrzymać najskuteczniejszy duet grupy północnej PKO?
W poprzednim sezonie: Nie grali (Polonia w grupie południowej PKO)
Sędziowie: Karpiński, Wenerski, Topola

Iskra Krajenka – Noteć Dziembowo (sobota, godz. 16.00) –mimo, że gospodarze są tegorocznym beniaminkiem to w tym starciu są faworytem. Iskra w ubiegłym tygodniu wywiozła trzy oczka z Kaczor, mimo, że nie zdołali wykorzystać rzutu karnego. Bohaterem zespołu Grzegorza Apryasa okazał się Mateusz Masel. W dużo odmiennych nastrojach do meczu podejdzie zespół z Dziembowa, który na boisku jeszcze nie potrafił zapunktować (jedyne punkty walkowerem). Czy nastąpi przełamanie i w końcu Jakub Heymann ze swoimi zawodnikami zatriumfuje?
W poprzednim sezonie: Nie grali (Iskra w A-klasie)
Sędziowie: Panek, Łukawski, Stefanów

Włókniarz Okonek – Polonia Jastrowie (sobota, godz. 17.00) – Miejscowi po imponującym początku ostatnio trochę spuścili z tonu, jednak ich rywalami były zespoły ze Złotowa i Śmiłowa. Szanę na zwycięstwo w sobotnim starciu mają dużo większą, gdyż przyjeżdża „czerwona latarnia” – Polonia Jastrowie. Wydawało się, że podopieczni Piotra Gałeckiego odniosą premierowe w ubiegłym tygodniu, jednak prowadząc dwoma bramkami, tylko zremisowali z Łobzonką.
W poprzednim sezonie: Włókniarz – Polonia 1:1, Polonia – Włókniarz 5:2
Sędziowie: R. Płotka, Krzoska, M. Płotka

Unia Ujście – Zjednoczeni Kaczory (niedziela, godz. 15.00) – nie tak start do nowego sezonu wyobrażali sobie włodarze obu klubów. O ile sytuacja Zjednoczonych była jasna, gdyż do końca nie było pewne czy w ogóle wystartuje w rozgrywkach, to aspiracje klubu z Ujścia były jasne i czytelne. Zawodnicy z Ujścia mieli włączyć się do walki o czołowe lokaty, a jak na razie ich wyniki nie napawają optymizmem. Kto zapunktuje „za trzy” i chociaż na chwile wleje wiary w serca swoich kibiców?
W poprzednim sezonie: Unia – Zjednoczeni 5:1, Zjednoczeni – Unia 0:1
Sędziowie: Namerła, Jerzyk, Kledzik