Pierwsza połowa do zapomnienia

Dzisiaj nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Leśnikiem Margonin. Trudny rywal, którego niektórzy określali jako najlepiej grający zespół z okręgówce.

Pierwsza połowa spotkania to chaotyczne ataki jednych i drugich i bardzo mało pomysłowych, składnych akcji z obu stron. Mimo to, dość szczęśliwie udało nam się objąć prowadzenie za sprawą Mateusza Bartela, który wykończył indywidualną akcję Madeja. W przerwie meczu kilka cierpkich słów od trenera poskutkowało na drużynę, która zaczęła dużo lepiej drugie 45 minut. Z minuty na minutę nasza gra wyglądała lepiej co przekładało się na sytuacje bramkowe. W 65 minucie udało się wykorzystać jedną z nich, którą w sytuacji sam na sam wykorzystał Brożek. Mimo jeszcze wielu okazji do podwyższenia wyniku to Leśnik po stałym fragmencie gry zdobył kontaktowego gola. Na wiele więcej gospodarzy nie było tego dnia stać i wywieźliśmy z Margonina cenne 3 punkty, a przy remisie Krajenki wskoczyliśmy na drugie miejsce w tabeli.

"Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była beznadziejna. Zespół był niemrawy co przekładało się na dużą niedokładność z naszej strony i praktycznie nie było żadnego zagrożenia bramki Leśnika. Jedyny pozytyw to wyłączenie środka pola gospodarzy i zmuszenie do posyłania długich piłek o co nam chodziło. W przerwie meczu porozmawialiśmy sobie po męsku co poskutkowało o niebo lepszą grą w drugiej połowie. Graliśmy szybciej, składniej i stwarzaliśmy dużo sytuacji. Cieszę się, że zespół zareagował pozytywnie i przejęliśmy inicjatywę na boisku. Z przebiegu drugiej połowy myślę, że wygrał zespół lepszy i co najważniejsze zainkasowaliśmy kolejne 3 punkty." - tak mecz skomentował nasz trener.

Leśnik Margonin - Sparta Złotów 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Mateusz Bartel; 0-2 Dominik Brożek; 1-2 Paweł Kurnik

Skład Sparty: Marek Turkowiak - Andrzej Sarosik, Marcin Sobek, Michał Massel, Karol Grelewski - Szymon Osada, Marcin Zaorski (70' Wojciech Osada), Dominik Brożek (88' Grzegorz Kasak), Tomasz Malczewski (55' Patryk Lach), Paweł Madej (89' Szymon Jaworski), Mateusz Bartel

Średnia wieku pierwszego składu 21,5 lat.

T U T A J znajdziesz galerię zdjęć z portalu zlotow.naszemiasto.pl

Fot. zlotow.naszemiasto.pl