Derby są nasze!

To już 3 derby w tej rundzie i drugie dla nas. Ogólnie bilans mamy bardzo dobry (7 punktów).

Sam mecz od początku spotkania należał do nas. Kontrolowaliśmy przebieg meczu i prowadziliśmy grę. Bramki były kwestią czasu ale do 35 minuty Iskra dobrze się broniła. Jeszcze przed przerwą dwa ciosy zadał Mateusz Bartel i schodziliśmy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Druga część spotkania wyglądała podobnie jak pierwsza jednak stworzyliśmy sobie kilka stuprocentowych sytuacji sam na sam (Madej x2, Zaorski, Bartel, Lach, Malczewski, Jaworski) ale raziliśmy nieskutecznością. Udało się wykorzystać tylko jedną okazję za sprawa Sobka, który po stałym fragmencie wyskoczył najwyżej i trącając piłkę głową wpakował ją do bramki gospodarzy. Iskra dzielnie walczyła o honorowego gola, którego zdobył Mateusz Massel. Ostatecznie wygraliśmy pewnie 3-1 zapisując sobie kolejne trzy punkty w tabeli.

"Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl, graliśmy dobrze taktycznie i staraliśmy się wykorzystywać swoje okazje, które z minuty na minutę były coraz częstsze i groźniejsze. Wynik mógł być okazalszy ale cieszymy się z kolejnych 3 punktów. Po Iskrze spodziewałem się większego oporu jednak tego dnia to my byliśmy wyraźnie lepsi. Dziękuję kibicom za wspaniały doping, przy którym zawodnikom lepiej się gra. Oby tak dalej." - podsumował spotkanie trener Damian Sudoł

Iskra Krajenka - Sparta Złotów 1-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Mateusz Bartel; 0-2 Mateusz Bartel; 0-3 Marcin Sobek; 1-3 Mateusz Massel

Skład Sparty: Kacper Szopieraj - Marcin Sobek (80' Wojciech Osada), Grzegorz Kasak, Michał Massel, Karol Grelewski - Szymon Jaworski (75' Szymon Osada), Patryk Lach, Przemysław Jaworski (C) - Paweł Madej, Mateusz Bartel (65' Tomasz Malczewski), Marcin Zaorski (85' Dominik Brożek)

Średnia wieku pierwszego składu 23,8 lat.