Sparing nr 1: Wygrana w test meczu z Chojniczanką II

Wczoraj nasi zawodnicy rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Niestety szalejąca grypa rozłożyła połowę składu i na mecz do Chojnic podopieczni Damiana Sudoła pojechali w 12. Spotkanie mimo, że rozgrywane na sztucznym boisku, odbył się w trudnych warunkach na twardej i śliskiej murawie, więc nie trudno było tego dnia o kontuzję. Sam początek spotkania to lekka przewaga Chojniczanki, a nasza gra opierała się na grze z kontrataku. Taka gra przyniosła dwie bramki w pierwszej połowie za sprawą Fertikowskiego i Malczewskiego.

Na początku drugiej części spotkania podwyższyliśmy na 3-0 i zaczęliśmy kontrolować przebieg meczu. Ambitnie grający zespół Chojniczanki zdobył jednak kilka minut później kontaktową bramkę i zaczął śmielej atakować. Ambitna gra doprowadziła do remisu ale "kropkę nad i" po indywidualnej akcji postawił Turkowiak.

"Mecz nie był w naszym wykonaniu porywający ale jesteśmy po pierwszych treningach i był to dla nas pierwszy test mecz, a dla Chojniczanki już 4. Mamy jeszcze sporo czasu do poprawy wielu elementów taktycznych i motorycznych. Nowi chłopacy pokazali się z dobrej strony ale także Kamil Goździkowski z juniorów zasługuje na słowa pochwały. " - krótko skomentował trener Sudoł.

Chojniczanka II Chojnice - Sparta Złotów 3-4 (0-2)

Bramki dla Sparty: Michał Fertikowski, Tomasz Malczewski, Marcin Zaorski, Jan Turkowiak

Skład Sparty: Marek Turkowiak - Piotr Kowalski, Marcin Sobek, Michał Pinkowski, Kamil Goździkowski - Przemysław Jaworski, Michał Fertikowski, Marcin Zaorski - Tomasz Malczewski, Jan Turkowiak, Paweł Madej

Oraz: Mateusz Bartel