Reaktywacja Kasaka i pewna wygrana z Unią

Zdarzają się takie momenty w sezonie, gdzie kadrowo zespół jest w rozsypce. Tak było we wczorajszym meczu z Unią. Nasz zespół do Ujścia wybrał się bez 6 podstawowych zawodników, a brak obrońców zmusił do powrotu naszego członka zarządu Grzegorza Kasaka, tak więc trener Sudoł miał twardy orzech do zgryzienia, gdyż każda strata punktów przekreśla nasze szanse na walkę z Orkanem Śmiłowo o pierwsze miejsce. Była więc to znakomita szansa dla zawodników rezerwowych, którzy mogli udowodnić swoją wartość w drużynie.

Nasz zespół od początku meczu nastawił się na grę z kontry i starał się prostymi środkami przedostać pod bramkę unitów z uwagi na bardzo kiepski stan murawy. Gospodarze próbowali więcej grać piłką i mieli lekką przewagę jednak to nasz zespół otworzył wynik spotkania w 14 minucie. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Brożek i płaskim strzałem przy słupku pokonał goalkeepera Unii. Chwilę później kontrę wykorzystał Turkowiak i było 2-0. gdy wydawało się, że do przerwy już się nic więcej nie wydarzy kolejny atak szybki wykorzystał Turkowiak po ładnej akcji i asyście Brożka.

Po zmianie stron unici ruszyli do zdecydowanych ataków, próbując zmienić losy spotkania. Długo walili głową w mur jednak w 62 minucie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Kędziory. Tego dnia jednak to my byliśmy zdecydowanie lepsi i po dwóch kolejnych kontrach ustaliliśmy wynik spotkania na 5-1.

"Przed meczem miałem naprawdę twardy orzech do zgryzienia i niech świadczy o tym fakt, że musiałem skorzystać z "usług" Grześka Kasaka. Od początku spotkania mieliśmy nakreślony plan taktyczny i zespół wykonał go wzorowo. Mądrze się broniliśmy i szukaliśmy gry z kontrataku. Mimo młodego wieku mamy bardzo wyrównaną kadrę i było to widać w dzisiejszym meczu. Dziękuję drużynie za walkę i gratuluję chłopakom, którzy pokazali, że w każdej chwili są w stanie zastąpić nieobecnego zawodnika." - tak mecz skomentował trener Sudoł

Unia Ujście - Sparta Złotów 1-5 (0-3)

Bramki: 0-1 Dominik Brożek (14'); 0-2 Jan Turkowiak (16'); 0-3 Jan Turkowiak (43'); 1-3 Paweł Kędziora (62'); 1-4 Jan Turkowiak (72'); 1-5 Marcin Zaorski (82')