Kolejne cenne 3 punkty

Wczoraj podejmowaliśmy czwartą w tabeli Polonię Chodzięż. Zapowiadał się ciężki mecz i taki też był.

Ku uciesze naszych kibiców, którzy jeszcze nie zdążyli się dobrze rozsiąść na trybunach już w 34 sekundzie spotkania udało się za sprawą Marcina Zorskiego objąć prowadzenie. "Obsłużony" prostopadłym podaniem przez Kasaka popularny Zaor sprytną podcinką pokonał goalkeepera przyjezdnych. Taki rezultat ustawił nieco taktykę na mecz. Nasz zespół cofnął się, a chodzieżanie przeszli do ataku pozycyjnego. Goście dobrze operowali piłką, ale tylko na własnej połowie. Im bliżej naszej bramki tym na mniej pozwoliliśmy w pierwszych 45 minutach polonistom dobrze neutralizując ich ataki.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy wyglądało podobnie, Polonia grała, a Sparta kontratakowała. Jedną z nich wykorzystał Madej i cieszyliśmy się z prowadzenia 2-0. Od tego momentu z gości zeszło powietrze, a nasz zespół zwietrzył szansę na kolejne bramki. Mimo jeszcze wielu dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku udało się wykorzystać tylko jedną z nich. Doskonale wyprowadzony prostopadłym podaniem Lach w sytuacji sam na sam mógł kończyć akcję strzałem jednak wypatrzył doskonale ustawionego Madeja, a ten strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

"Jeden z trudniejszych meczów w tym sezonie, a zwłaszcza pierwsza połowa. Szybka bramka ustawiła nam taktykę na mecz, która się świetnie sprawdziła, ale taki jest sport. Ustawiliśmy się w niskim pressingu i do 40 metra pozwalaliśmy grać polonistom szukając swoich okazji z kontr. Zespół coraz lepiej wygląda pod względem taktycznym i uważam, że dzisiaj był to klucz do sukcesu. W drugiej połowie po drugiej bramce goście się otworzyli co umożliwiło nam stworzenie kilku naprawdę groźnych akcji i wynik mógł być dużo wyższy. Cała drużyna zasługuje na pochwałę, dziękuję chłopakom, którzy ciężko pracowali na te cenne 3 punkty." - tak mecz podsumował nasz trener

Sparta Złotów - Polonia Chodzież 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Marcin Zaorski; 2-0 Paweł Madej; 3-0 Paweł Madej

Skład Sparty: Marek Turkowiak - Andrzej Sarosik, Grzegorz Kasak, Michał Massel, Karol Grelewski - Szymon Jaworski (75' Szymon Osada), Przemysław Jaworski (C), Patryk Lach (80' Wojciech Osada) - Tomasz Malczewski (60' Mateusz Bartel), Marcin Zaorski (85' Marcin Sobek), Paweł Madej

Średnia wieku pierwszego składu 24,7 lat.