Dwie odmienne połowy

Do wczorajszego meczu z Notecią Dziembowo przystąpiliśmy po raz pierwszy w tym sezonie w roli lidera PKO. Noteć po ubiegłotygodniowej sensacji wygrywając w derbach powiatu z Orkanem Śmiłowo miała chrapkę na kolejną niespodziankę. Te zapędy szybko jednak ostudził Dominik Brożek w 8 minucie wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Bramka trochę uśpiła nasz team i to Noteć przeszła do ofensywy wywalczając sobie sporo stałych fragmentów gry, które siały dużo zamieszania w naszych szeregach obronnych. Gdy wydawało się, że dziembowianie doprowadzą do remisu Gremlin po jednej z kontr podwyższył na 2-0. Druga połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu ale to goście w 65 minucie zdobyli kontaktowego gola w zamieszaniu podbramkowym. Minutę później było już jednak 3-1, a strzelcem bramki był Marcin Zaorski posyłając potężną bombę pod poprzeczkę. Od tego momentu już dominowaliśmy, a kolejne bramki były kwestią czasu. Ostatecznie licznik bramek zatrzymał się na pięciu trafieniach choć spokojnie mogło być ich o kilka więcej.

Najważniejsze, że utrzymaliśmy pozycję lidera, a już w najbliższą sobotę rozegramy mecz rundy w Śmiłowie z Orkanem.

"Paradoksalnie im słabiej gramy to wyżej wygrywamy (śmiech). Mogę być zadowolony z drugiej połowy, w której faktycznie byliśmy wyraźnie lepsi. Po raz kolejny od ok 70 minuty meczu posiadamy zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem, a to dobry prognostyk przed najważniejszym dla nas meczem rundy. Może się powtarzam ale dzisiaj średnia wieku nie przekraczała 22 lat! Jak widać warto dawać szansę młodym chłopakom i można być liderem. Mecz z Dziembowem to już historia. Teraz żyjemy już tylko sobotnim spotkaniem." - tak w kilku zdaniach mecz ocenił nasz trener Damian Sudoł

Sparta Złotów - Noteć Dziembowo 5-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Dominik Brożek; 2-0 Karol Grelewski; 2-1 Krzysztof Szlecht; 3-1 Marcin Zaorski; 4-1 Paweł Madej; 5-1 Dominik Brożek

Skład Sparty: Marek Turkowiak - Andrzej Sarosik, Marcin Sobek, Grzegorz Kasak, Karol Grelewski (85' Piotr Kowalski) - Szymon Osada (80' Marcin Gil), Wojciech Osada (46' Szymon Jaworski) - Marcin Zaorski, Paweł Madej, Mateusz Bartel (75' Tomasz Malczewski)

Średnia wieku pierwszego składu 21,8 lat.