Derby są nasze!

Wczoraj zainaugurowaliśmy nowy sezon 2016/2017. W pierwszym spotkaniu przyszło nam zagrać z zawsze groźną na własnym boisku Polonią Jastrowie. Na trybunach zasiadła także dobrze zorganizowana grupa ok 80 kibiców naszego klubu, która przez cały mecz głośno dopingowała nasz zespół.

Pierwsze 20 minut to lekka przewaga gospodarzy, którzy głównie ze stałych fragmentów zagrażali bramce Turkowiaka. Po tym czasie mecz się wyrównał, a chwilę później po błędzie obrońcy Polonii Mateusz Bartel wyprowadził nas na prowadzenie. Nie minęło 15 minut, a było już 3-0 (hat-trick popularnego Siwego), co ewidentnie podcięło skrzydła Polonii.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od wymuszonej zmiany z uwagi na odnowienie się kontuzji Michała Massela. Mimo to kontrolowaliśmy mecz, a za sprawą Marszala zdobyliśmy 4 gola. Gdy wydawało się, że opanowaliśmy sytuację na boisku nieodpowiedzialne zachowanie Bartela (czerwona karta za faul) osłabia nasz zespół i gramy od 60 minuty w 10-ciu. Od tego momentu to Polonia nie schodziła praktycznie z naszej połowy ale stać ją było na zaledwie 2 gole (obydwa z rzutów karnych) i cenne 3 punkty pojechały do Złotowa.

Brawa dla całego zespołu za walkę i dla kibiców, którzy ponieśli nasz zespół do zwycięstwa.

Po meczu trener Sudoł powiedział -"Bardzo dużo kosztowała nas pierwsza połowa, w której mój zespół bardzo dobrze realizował zadania taktycznie eliminując środek pola jastrowian czego efektem były aż trzy bramki. Graliśmy daleko od własnego pola karnego i zmuszaliśmy Polonię do długich podań. W drugiej połowie zdecydowaliśmy się na niski pressing co dobrze funkcjonowało do momentu osłabienia nas przez Bartela. W końcówce widać było ile nas kosztował mecz ale daliśmy z siebie 100% i wywieźliśmy cenny komplet punktów. Przed nami jeszcze dużo pracy ale sezon dopiero się rozpoczyna."

T U T A J znajdziesz galerię zdjęć z portalu zlotow.naszemiasto.pl

T U T A J znajdziesz galerię zdjęć z portalu pzl24.pl