Derby po raz drugi dla Sparty!!!

Wczoraj zainaugurowaliśmy rundę wiosenną meczem z Polonią Jastrowie. W poprzednim meczu wygraliśmy 4-2 ale wiadomo, że derby to derby. Mecz rozpoczęliśmy minutą ciszy dla Jakuba Wyszyńskiego (byłego naszego piłkarza, który grał w juniorach), który zginął tydzień temu w wypadku samochodowym. Od początku meczu nasz zespół przejął inicjatywę co udało się w 9 minucie zamienić na bramkę za sprawą Madeja, który idealnie piłką za linię obrony został obsłużony przez Brożka. Pozostała część meczu to kontrola pola gry przez nasz zespół i jeszcze kilka groźnych sytuacji pod bramką gości jednak zabrakło szczęścia i zimnej krwi.

W drugiej połowie Polonia "wzięła się do roboty" i uzyskała lekką przewagę co jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Nasz zespół więcej grał z kontry i mógł kilka razy skarcić jastrowian jednak dopiero w samej końcówce meczu akcja rezerwowych przyniosła drugą bramkę. Rajd z prawej strony wykonał Grelewski, dośrodkował w pole karne, gdzie fatalną interwencją popisał się bramkarz Polonii Marcin Klofik dając prezent dla Patryka Lacha, który strzałem do pustej bramki postawił kropkę nad "i".

"Muszę pochwalić zespół za bardzo konsekwentną grę od pierwszej do ostatniej minuty. Graliśmy z bardzo dużą determinacją, solidnie, twardo i nie pozwalaliśmy na wiele akcji pod naszą bramką o czym niech świadczy fakt, że Polonia oddała jeden celny strzał z rzutu wolnego z 45 metrów. Tak jak się spodziewaliśmy goście próbowali swojego szczęścia ze stałych fragmentów gry ale na to byliśmy przygotowani.Trochę się cofnęliśmy w drugiej połowie i trzeba będzie przeanalizować co było tego powodem. Mecz może nie był pięknym widowiskiem ale to my mamy 3 punkty. Teraz myślimy już o meczu z Wyrzyskiem. Brawa też dla kibiców, którzy licznie przybyli na trybuny, z mini gra się nam łatwiej" - tyle po meczu powiedział trener Sudoł