Co w prasie piszczy

Hit kolejki w Śmiłowie!

Nie trzeba było się zastanawiać gdzie odbędzie się najciekawszy mecz w 12 kolejce grupy północnej PKO. W Śmiłowie dojdzie do bezpośredniego starcia kandydatów do awansu. W przypadku wygranej podopiecznych Piotra Sochackiego, ponownie mogą oni objąć przodownictwo w tabeli. Jednak złotowianie nie kryją swoich aspiracji, a wygrana w tym meczu może dać im ogromną przewagę psychologiczną przed rundą rewanżową. Ciekawie zapowiada się również mecz w Ujściu, ale sytuacja w tabeli powoduje, że każdy zespół do końcowych minut będzie walczył o jak najlepszy rezultat.
Polonia Chodzież – Sokół Szamocin (sobota, godz. 13.00) – Derby Ziemi Chodzieskiej. Gospodarze są na fali i nie przegrali od trzech kolejek, dzięki czemu zajmują trzecie miejsce w tabeli, z dużymi szansami by tą pozycję utrzymać do końca rundy jesiennej. Sokół nadal rozczarowuje, a na dodatek w prestiżowym meczu ulegli u siebie Leśnikowi. Derby to jednak derby i każdy wynik jest możliwy.
W poprzednim sezonie: Nie grali – Polonia w gr. południowej
Sędziowie: Grzechnik, Pańczyszyn, Szuta
Unia Ujście – Łobzonka Wyrzysk (sobota, godz. 13.00) – Z racji zajmowanych miejsc w tabeli zapowiada się bardzo ciekawa konfrontacja. Miejscowi na ligowe zwycięstwo czekają od 2 października, gdy pokonali Noteć Dziembowo. Od tamtej pory przegrali aż trzy mecze zdobywając w nich zaledwie jedną bramkę. Podopieczni Zbigniewa Krzoski przed tygodniem rozbili tegorocznego beniaminka z Krajenki aż 5:0 dzięki trafieniom Piotra Kosiora, Andrzeja Nalewajskiego (2 bramki) i Łukasza Bonzela (również dwa trafienia).
W poprzednim sezonie: Unia – Łobzonka 5:1, Łobzonka – Unia 0:3
Sędziowie: Wenerski, Topola, Stach
Zjednoczeni Kaczory – Polonia Jastrowie (sobota, godz. 13.00) – „Kaczki” nadal czekają na premierową wygraną w tegorocznych rozgrywkach. Wydawało się, że powoli ich forma wzrasta, czego wynikiem było odebranie punktów zespołowi ze Śmiłowa, oraz nikła przegrana ze Spartą, ale teraz musieli przymusowo pauzować i do końca nie wiadomo jak to wpłynie na postawę Zjednoczonych. Team Piotra Gałeckiego przed tygodniem rozbił silną Unię Ujście 5:1, ale swoją dominację udowodniła dopiero w drugiej połowie, strzelając cztery bramki.
W poprzednim sezonie: Zjednoczeni – Polonia 1:5, Polonia – Zjednoczeni 2:2
Sędziowie: H. Nowak, Pieniążkowski, M. Brzozowski
Farmutil Orkan Śmiłowo – Sparta Złotów (sobota, godz. 13.00) – hit rundy jesiennej na pólnocy PKO. Gospodarze przed tygodniem rozbili Orzeł 7:1, a na dodatek po kontuzji wrócił do gry ich najlepszy snajper – Mateusz Kostecki. Trenerowi Piotrowi Sochackiemu marzy się z pewnością powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu, gdy pokonali Spartę u siebie 3:0. Teraz zadanie będzie dużo trudniejsze, gdyż Sparta nie poniosła jeszcze porażki i może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze. Tydzień temu dali pokaz siły w starciu z Notecią Dziembowo wygrywając 5:1. W dobrej dyspozycji znajduje się zwłaszcza Dominik Brożek – strzelec czterech bramek w dwóch ostatnich pojedynkach zespołu Damiana Sudoła. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Przekonamy się w sobotnie popołudnie
W poprzednim sezonie: Farmutil Orkan – Sparta 3:0, Sparta – Farmutil Orkan 1:3
Sędziowie: Bartoszewski, Kwaśniewski, R. Płotka
Iskra Krajenka – Włókniarz Okonek (sobota, godz. 13.30) – obydwa zespoły ostatnimi meczami nie dają powodów do zadowolenia swoim kibicom. Przyjezdni ostatni triumf zanotowali 2 października, gdy pokonali w Wyrzysku Łobzonkę. Jeszcze dłużej na zwycięstwo czeka tegoroczny beniaminek. Ostatni komplet punktów wywalczyli w połowie września, pokonując Zjednoczonych. Chcąc uniknąć degradacji do A-klasy koniecznie trzeba gromadzić punkty, bo każde „oczko” może być na wagę złota.
W poprzednim sezonie: Nie grali – Iskra w A-klasie
Sędziowie: Mrozik, Kolatorska, Namerła
Orzeł Osiek – Leśnik Margonin (sobota, godz. 13.30) – w zgoła odmiennych nastrojach do sobotniego spotkania przystąpią zawodnicy obydwu drużyn. Orzeł dostał łupnia w Śmiłowie, przegrywając aż 1:7. Leśnik pierwszy raz od 14 lat wywiózł komplet punktów z Szamocina. A wiadomo, że derbowe zwycięstwa smakują dużo lepiej … Kolejny raz nie zawiódł Paweł Kurnik, który zdobył dwie bramki i dorzucił jeszcze asystę. W poprzednim sezonie Orzeł zwyciężył 3:2 i na powtórkę tego rezultatu liczą w Osieku.
W poprzednim sezonie: Orzeł – Leśnik 3:2, Leśnik – Orzeł 1:1
Sędziowie: Stefanów, Ciepłuch, Barcikowski