Co w prasie piszczy

SOKÓŁ – LEŚNIK HITEM KOLEJKI – PKO PÓŁNOC

Derbowe spotkania między zespołami z Szamocina i Margonina od wielu lat elektryzują cały futbolowy świat naszego rejonu. Nie inaczej powinno być i teraz, mimo, że zespoły okupują dolne rejony tabeli. Po sprawieniu sensacji przed tygodniem o równie zaskakujący wynik będzie chciał się postarać zespół Jakuba Hejmanna, który teraz wybiera się do nowego lidera tegorocznych rozgrywek – złotowskiej Sparty. Ligowe zmagania już niedługo osiągną półmetek, więc kibice mają jedną z ostatnich okazji by dopingować swoich zawodników.

Farmutil Orkan Śmiłowo – Orzeł Osiek (sobota, godz. 14.00) – Jeszcze niedawno murowanym faworytem wydawałby się team ze Śmiłowa, jednak ostatnie wyniki wskazują kryzys drużyny Piotra Sochackiego. Nie zmienia to faktu, że to nadal topowy zespół, o czym świadczy seria piętnastu kolejnych spotkań bez porażki. Teraz pora na przełamanie, a rywal wydaje się wymarzony. Co prawda Orzeł notuje serię czterech spotkań w których nie znalazł pogromcy, ale w ubiegłym sezonie dwukrotnie lepsi byli ich najbliżsi przeciwnicy.
W poprzednim sezonie: Orkan – Orzeł 5:2, Orzeł – Orkan 0:2
Sędziowie: Reinke, Panek, Przybysz

Sparta Złotów – Noteć Dziembowo (sobota, godz. 15.00) – bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek. Gospodarze idą jak burza i w dziewięciu dotychczasowych meczach nie ponieśli jeszcze porażki. Przed tygodniem dość długo wynik konfrontacji z „Kaczkami” był sprawą otwartą głównie dzięki nieskuteczności podopiecznych Damiana Sudoła. Skończyło się na wygranej 3:1, dzięki której Sparta została liderem gr. północnej PKO. Jednak dużo głośniej jest o ich rywalach. Noteć sensacyjnie pokonała Orkan, a jednym z bohaterów był Paweł Lorek – strzelec dwóch bramek. Jeżeli Jakub Heymann i spółka zagrają podobnie, to mogą wywieźć ze Złotowa co najmniej jeden punkt. A remisy między tymi drużynami zdarzają się często, o czym świadczą wyniki z poprzedniego sezonu.
W poprzednim sezonie: Sparta – Noteć 3:3, Noteć – Sparta 0:0
Sędziowie: Grzechnik, Szuta, Kolatorska

Polonia Jastrowie – Unia Ujście (sobota, godz. 15.00) – Po nienajlepszym starcie forma podopiecznych Piotra Gałeckiego przybrała tendencję wzrostową, o czym świadczy m.in. wyjazdowe zwycięstwo w derbowym spotkaniu z Iskrą. Z kolei goście ostatnio pauzowali i nie wiadomo jak ta przerwa wpłynie na ich boiskowe poczynania. Przed przymusową przerwą zanotowali dwie porażki z czołową dwójkę i z pewnością będą chcieli zdobyć komplet punktów.
W poprzednim sezonie: Polonia – Unia 0:1, Unia – Polonia 1:4
Sędziowie: H. Nowak, Pięniążkowski, T. Brzozowski

Włókniarz Okonek – Polonia Chodzież (sobota, godz. 15.00) – W odmiennych nastrojach przystąpią do sobotniego spotkania piłkarze obydwu zespołów. Gospodarze w ostatnim trzech meczach nie potrafili zgarnąć pełnej puli, a przed tygodniem zaprezentowali „wesoły futbol” remisując w Margoninie z miejscowym Leśnikiem. Z kolei chodzieżanie wygrali u siebie z Łobzonką i plasują się na „pudle” z przewagą trzech oczek nad najbliższym rywalem. W przypadku ich wygrania oddalą się jeszcze bardziej, o czym marzą w obozie Polonii.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Polonia w grupie południowej)
Sędziowie: Wenerski, Wożniak, Sotek

Sokół Szamocin – Leśnik Margonin (sobota, godz. 15.00) – Mimo nienajlepszych miejsc w ligowej tabeli z pewnością jest to szlagier najbliższej kolejki grupy północnej PKO. Sokół pod końca sierpnia przed własną publicznością pokonał Zjednoczonych Kaczory. Leśnik po szalonym meczu zremisował z Włókniarzem 5:5. Odwieczni rywale mają do uregulowania porachunki z ubiegłego sezonu, gdy dwa zwycięstwa odniósł zespół Waldemara Klóski. A zwycięstwo w takim meczu smakuje zupełnie inaczej …
W poprzednim sezonie: Sokół – Leśnik 4:1, Leśnik – Sokół 0:1
Sędziowie: Namerła, Mrozik, Topola

Łobzonka Wyrzysk – Iskra Krajenka (niedziela, godz. 14.00) – Bardzo ważny mecz sąsiadujących ze sobą zespołów. Łobzonka mimo dzielnej postawy zostawiła punkty w Chodzieży, a wydawało się, że już SA na najlepszej drodze bo kompletować wygrane. Jednak w dużo gorszej sytuacji jest Iskra. Już niewiele osób pamięta, że tegoroczny beniaminek niedawno był liderem rozgrywek.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Iskra w A-klasie)
Sędziowie: Stefanów, Ciepłuch, Wnuk

Źródło: mariogool.pl