Co w prasie piszczy

Padnie twierdza Złotów?
Dziewiąta seria spotkań w grupie północnej PKO to przede wszystkim starcie w Złotowie, gdzie niepokonana Sparta podejmie Unię Ujście. Ciekawie może być również w pojedynku sąsiadujących ze sobą zespołów z Wyrzyska i Margonina. W pozostałych spotkaniach łatwo wskazać faworyta, jednak wielokrotnie już murowany faworyt tracił punkty na rzecz drużyny teoretycznie słabszej.

Sparta Złotów – Unia Ujście (sobota, godz. 16.00) – Szlagier tej serii spotkań. Złotowianie jeszcze nie przegrali w tym sezonie i depczą po piętach liderującemu Orkanowi. Przed tygodniem wywieźli komplet punktów z Krajenki co tylko potwierdziło ich wysoką dyspozycję. Przyjezdni nie mieli szans w starciu z teamem Piotra Sochackiego, dlatego w najbliższym meczu będą chcieli udowodnić, że w piłkę grać potrafią i zrobią wszystko by w Złotowie zapunktować.
W poprzednim sezonie: Sparta – Unia 3:1, Unia – Sparta 1:4
Sędziowie: Reinke, Łukawski, Przybysz

Polonia Jastrowie – Polonia Chodzież (sobota, godz. 16.00) – Forma podopiecznych Piotra Gałeckiego daleka jest od tego, co chcieliby widzieć włodarze i kibice zespołu z Jastrowia. Tydzień temu dwukrotnie prowadzili w Margoninie, by ostatecznie wyjechać bez zdobyczy punktowej. Chodzieżanie odbyli przymusową pauzę, jednak ich sytuacja uległa poprawie, gdyż dostali punkty walkowerem za przegrany pojedynek z „Kaczkami”.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Polonia Chodzież w gr. południowej)
Sędziowie: Grzechnik, Pańczyszyn, Dominiczak

Włókniarz Okonek – Sokół Szamocin (sobota, godz. 16.00) – Włókniarz dość niespodziewanie uległ przed tygodniem „Orzełkom” z Osieka. Jednak na swoim boisku to zupełnie inna drużyna, dlatego inny wynik niż ich pewne zwycięstwo będzie można uznać za niespodziankę. Tym bardziej, że ich przeciwnikiem będzie słabo spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Sokół Szamocin. Goście swoją dotychczasową zdobycz uzyskali w dwóch pierwszych kolejkach, a na zwycięstwo czekają od 27 sierpnia.
W poprzednim sezonie: Włókniarz – Sokół 2:1, Sokół – Włókniarz 3:1
Sędziowie: Mrozik, Namerła, Pieniążkowski

Noteć Dziembowo – Orzeł Osiek (niedziela, godz. 14.00) – Podopieczni Jakuba Heymanna przed tygodniem zgarnęli komplet punktów w Kaczorach, dlatego przed własną publicznością będą chcieli udowodnić, że pogłoski o ich lepszej formie nie biorą się znikąd. Najbliższy przeciwnik wyjątkowo im „leży” o czym świadczą wyniki z poprzedniego sezonu. Jednak zespół z Osieka łatwo broni nie złoży o czym świadczy zwycięstwo z wyżej notowanym Włókniarzem.
W poprzednim sezonie: Noteć – Orzeł 6:1, Orzeł – Noteć 0:2
Sędziowie: Pańczyszyn, Topola, Grzechnik

Orkan Śmiłowo – Zjednoczeni Kaczory (niedziela, godz. 15.00) – Gdy w szranki staje lider z „czerwoną latarnią” trudno o wskazanie zdecydowanego faworyta. Jednak do ostatniego gwizdka sędziego każdy wynik jest sprawą otwartą, o czym przekonała się chociażby … nasza Reprezentacja w starciu z Armenią. Przed meczem dyskusje toczyły się bardziej o rozmiarach zwycięstwa, a niewiele brakowało by to Ormianie wywieźli komplet punktów. Czy „Kaczki” będą w stanie powalczyć i zapunktować na boisku lidera? Orkan pewnie wygrał w Ujściu, głównie dzięki skuteczności Adama Lebiotkowskiego (dwie bramki). Zjednoczeni nie dość, że przegrali z Notecią, to jeszcze zweryfikowano wynik meczu w Chodzieży, przez co nadal muszą czekać na premierową wygraną …
W poprzednim sezonie: Orkan – Zjednoczeni 4:1, Zjednoczeni – Orkan 0:2
Sędziowie: Kwaśniewski, Pieniążkowski, Bukowy

Łobzonka Wyrzysk – Leśnik Margonin (niedziela, godz. 16.00) – starcie sąsiadów w ligowej tabeli. Łobzonka po ciężkim boju wywiozła trzy oczka z Szamocina, a prawdziwym „nosem” popisał się ich trener. Popularny „Puma” po zmianie stron wprowadził na boisko Ziarnika i Ksobiaka, a Ci odwdzięczyli się za zaufanie strzelając bramki, krótko po pojawieniu się na murawie. Leśnik miał problemy z Polonią Jastrowie, ale od czego mają Pawła Kurnika? „Kura” strzelił dwa razy, swoje bramki dołożyli Szepielak i Janiszewski. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.
W poprzednim sezonie: Łobzonka – Leśnik 0:1, Leśnik – Łobzonka 0:0
Sędziowie: Kobus, K. Marczyk, Stach