Co w prasie piszczy

Hit w Ujściu.

To z pewnością najciekawsze spotkanie ósmej serii spotkań w grupie północnej PKO. Trzecia w tabeli Unia Ujście podejmie na swoim boisku liderujący Orkan. Inne czołowe zespoły i to w derbowym starciu, staną naprzeciwko siebie w Krajence. Tam zdemolowana tydzień temu Iskra zagra z „drugą siłą” północy – Spartą Złotów. Niestety pogoda diametralnie się zmieniła, jednak warto wspomóc dopingiem swoje drużyny.

Sokół Szamocin – Łobzonka Wyrzysk (sobota, godz. 14.00) – Gospodarze nadal nie potrafią skutecznie zapunktować. Wydawało się, że przełamanie może nastąpić tydzień temu w Jastrowiu, jednak Polonia niczym rasowy bokser bezlitośnie potraktowała podopiecznych Waldemara Klóski wygrywając 3:0. Podopieczni Zbigniewa Krzoski w końcówce spotkania z Włókniarzem złapali kontakt, ale ostatecznie przegrali 1:3. Każde punkty dla Łobzonki to gwarant utrzymania ścisłego kontaktu z drużynami zajmującymi miejsca 1-6, dające utrzymanie na przyszły sezon w PKO.
W poprzednim sezonie: Sokół – Łobzonka 1:0, Łobzonka – Sokół 0:1
Sędziowie: Grzechnik, Pańczyszyn, Dominiczak

Orzeł Osiek – Włókniarz Okonek (sobota, godz. 15.00) – Orzeł jeszcze nie wygrał w tym sezonie na swoim terenie i tą fatalną passę chcą w końcu zakończyć, lecz najbliższy rywal zadania im ułatwiać wcale nie zamierza. Podopieczni Zbigniewa Kotwicy w ostatnich trzech meczach nie ponieśli porażki, a ostatnią wygraną w Wyrzysku zapewniły ikony klubu z Okonka – Radosław Jakimcio i Tomasz Zabrocki. W ubiegłym sezonie w meczach między tymi zespołami wysokie wygrane notowały drużyny występujące w roli gospodarza, jednak teraz o powtórkę będzie ciężko.
W poprzednim sezonie: Orzeł – Włókniarz 4:0, Włókniarz – Orzeł 5:0
Sędziowie: Naskręt, T. Brzozowski, M. Brzozowski

Leśnik Margonin – Polonia Jastrowie (sobota, godz. 15.00) – Leśnik to do tej pory jedyna bezkompromisowa drużyna grupy północnej (ani jednego remisu) i na pewno komplet punktów to zadanie na najbliższy mecz. Jednak podopiecznie Piotra Gałeckiego w końcu się odblokowali i odnieśli premierową wygraną w bieżących rozgrywkach. Gospodarze mają do wyrównania rachunki z poprzedniego sezonu, gdy dwukrotnie ulegli zespołowi z Jastrowia.
W poprzednim sezonie: Leśnik – Polonia 1:3, Polonia – Leśnik 1:0
Sędziowie: Król, Kalinowski, P. Marczyk

Unia Ujście – Orkan Śmiłowo (sobota, godz. 15.00) – Bezsprzecznie najciekawsze starcie w tej serii spotkań. Gospodarze w końcu zajmują miejsce, które miało być celem na bieżący sezon. Jednak w ubiegłym tygodniu musieli wylać litry potu by odnieść zwycięstwo w Dziembowie, gdyż do samego końca wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie wygrali 2:0, a katem okazał się Karol Kisiel – strzelec obydwu bramek. Podopieczni Piotra Sochackiego nie mieli większych problemów z pokonaniem Iskry, chociaż w ich składzie zabrakło Mateusza Kosteckiego. „Kostek” nie zagra również w sobotę, jednak przy obecnej kadrze teamu ze Śmiłowa, nie powinien być to problem.
W poprzednim sezonie: Unia – Orkan 0:3, Orkan – Unia 2:0
Sędziowie: Orłowski, Opas, Szuta

Zjednoczeni Kaczory – Noteć Dziembowo (sobota, godz. 15.00) – Pojedynek „na szczycie” północy, jednak w obu zespołach pozytywnie „drgnęło”. Miejscowi wyszarpali remis przez tygodniem z Orłem Osiek, a w środę awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jakub Heymann i spółka dzielnie stawiali opór Unii Ujście i dopiero w ostatnim kwadransie dali sobie strzelić bramki, przegrywając 0:2. Czy „Kaczki” są w stanie powtórzyć wynik z ubiegłego roku, gdy nie dali żadnych szans Noteci wygrywając u siebie aż 4:0?
W poprzednim sezonie: Zjednoczeni – Noteć, Noteć – Zjednoczeni
Sędziowie: K. Marczyk, Grajek, Kobus

Iskra Krajenka – Sparta Złotów (sobota, godz. 16.00) – Czy piękny sen beniaminka dobiegł końca? Po imponującym starcie podopieczni Grzegorza Apryjasa wyraźnie spuścili z tonu i w ostatnich czterech spotkaniach zgromadzili zaledwie cztery punkty. Tydzień temu dostali łupnia od lidera ze Śmiłowa dlatego będą chcieli pokazać na swoim terenie, że z ich formą nie jest wcale tak źle. Jednak do Krajenki przyjeżdża równie mocna ekipa. Sparta, podobnie jak Orkan, nie zaznała goryczy porażki, a w poprzedniej kolejce nie pozostawili złudzeń chodzieskiej Polonii, odprawiając ich z bagażem trzech bramek. Czy podopieczni Damiana Sudoła będą kontynuować wspaniałą serię? Przekonamy się już w sobotnie popołudnie.
W poprzednim sezonie: Nie grali (Iskra w A-klasie)
Sędziowie: Bartoszewski, Kwaśniewski, M. Płotka

źródło: mariogool.pl